R-triglütseriidid on rasvhapete vormid ja mida leidub paljudes toiduainetes, sealhulgas kalades, pähklites ja seemnetes. Triglütseriidid ehk tegelikud rasvad koosnevad ühest glütserooli molekulist ja kolmest rasvhappeahelast . Need on kehas kõige olulisem energiasalvestuse vorm ja osa neist ladustatakse rasvkoe rasvarakkudes. Triglütseriidid ringlevad veres, lagunevad eelkõige lihasrakkudes ja neid kasutatakse energiaallikana.
Looduslikus töötlemata kalaõlis koosnevad triglütseriidid glütseroolist ja ühest EPA või DHA rashappest. Kaks muud rasvhapet selles triglütseriidis on aga mingid muud rasvad, tihtipeale kasutud või ka kahjulikud. Seetõttu on töötlemata kalaõli EPA ja DHA sisaldus umbes 30%. Sellisel kujul müüakse paljusid kalaõli tooteid ja olulisemaks kui see, palju on seal EPA ja DHA muutub hoopis see, mida kõike muud me ülejäänud 70% osas sealt saame. Seepärast kalaõli siis kontsentreeritaksegi, et saada võimalikult kõrge EPA ja DHA sisaldus, nii et kõik kolm rasvhapet glütserooli küljes oleks EPA / DHA.
Kalaõli puhastamine ja kontserteerimise tehnoloogiaid on eri tüüpi. Selline tehnoloogia mille lõpptoode on looduslikule sarnane trisglütseriid on olemasolevatest kõige keerukam ja kallim ning niisugust toodet suudavad valmistada vaid kaks Saksamaal asuvat tehast.
Sellises triglütseriidi vormis oomega-3 tooted on uuringutes osutunud oluliselt paremini kehale omastatavaks, kui etüülestrite ormis ooemga-e. Seda ilmselt seetõttu, et meie keha on õppinud ära tundma ja kasutama toitu selle loomulikus vormis.
Tehnoloogias kasutatakse vedelat CO2 madalal temperatuuril ja see on ohutu nii õlile endale kui ka keskkonnale.