0,00  0

Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.

Jätka ostmist

Prebiootikumid

Prebiootikumid on mitteseeditavad toidu koostisosad, mis toimivad soolestiku bakterite toiduna, aidates kaasa nende kasvule ja aktiivsusele. Need on olulised meie tervise jaoks, kuna need aitavad kaasa tervisliku soolestiku mikrofloora säilitamisele, mis omakorda mõjutab meie üldist tervist.
Prebiootikumid aitavad kaasa ka seedimisele, aidates meie kehal toitu paremini seedida ja toitaineid paremini omastada. Lisaks võivad prebiootikumid aidata kaasa ka kehakaalu reguleerimisele, kuna need aitavad reguleerida meie keha energiakasutust. Veel aitavad prebiootikumid kaasa ka soolestiku liikuvusele, aidates reguleerida meie soolestiku tööd. See tähendab, et need võivad aidata ennetada või leevendada selliseid seedehäireid nagu kõhukinnisus või kõhulahtisus.

Prebiootikumid võivad aidata kaasa ka meie keha insuliinitundlikkuse parandamisele, mis võib aidata ennetada või leevendada selliseid terviseprobleeme nagu 2. tüüpi diabeet.

Prebiootikumide liigid
  • On mitmeid erinevaid prebiootikumide liike, sealhulgas frukto-oligosahhariidid (FOS), galakto-oligosahhariidid (GOS), inuliin ja laktuloos. Need erinevad nii oma keemilise struktuuri kui ka toime poolest.
  • Frukto-oligosahhariidid (FOS) on looduslikult esinevad mitmesugustes toitudes, sealhulgas teraviljades, puu- ja köögiviljades.
Prebiootikumide allikad
  • Prebiootikumid on looduslikult esinevad mitmesugustes toitudes, sealhulgas teraviljades, puu- ja köögiviljades, aga ka mõnedes piimatoodetes. Lisaks on prebiootikume võimalik saada ka toidulisandite kujul.
  • Mõned tuntumad prebiootikumide allikad hõlmavad järgmist: küüslauk, sibul, porrulauk, artišokk, banaanid, kaer, nisu, rukis, spargel, sigurijuur, ja kaunviljad. Lisaks on prebiootikume võimalik saada ka toidulisandite kujul, mis on saadaval nii kapslite, tablettide kui ka pulbri kujul.
Prebiootikumide kõrvaltoimed ja vastunäidustused

Kuigi prebiootikumid on üldiselt ohutud enamiku inimeste jaoks, võivad mõned inimesed kogeda kõrvaltoimeid, eriti kui neid tarbitakse suurtes kogustes. Mõned levinumad kõrvaltoimed hõlmavad seedehäireid, nagu gaas, kõhupuhitus, kõhulahtisus ja kõhuvalu.
Lisaks võivad mõned terviseseisundid või -probleemid muuta prebiootikumide tarbimise ebasoovitavaks. Näiteks inimesed, kellel on seedetrakti haigused, nagu ärritunud soole sündroom või Crohni tõbi, võivad leida, et prebiootikumid süvendavad nende sümptomeid. Sellisel juhul on soovitatav konsulteerida arstiga enne prebiootikumide tarbimise alustamist.

Liitu uudiskirjaga
Ole kursis meie uusimate toodete, eripakkumiste ja allahindlustega.
© 2024 AMBROSIA OÜ. Kõik õigused kaitstud.